Fiat – 2.400 zł na Boże Narodzenie

2011-11-30

Tegoroczna nagroda świąteczna wynosić będzie w Fiat Auto Poland (FAP) 2.400 zł brutto i zostanie wypłacona z najbliższym wynagrodzeniem, czyli do 10 grudnia 2011. Tym samym dyrekcja niemal w całości zrealizował wniosek NSZZ Solidarność – wystąpiliśmy bowiem o 2.500 zł dla każdego zatrudnionego z okazji Bożego Narodzenia.

Jako jedyna organizacja związkowa zgłosiliśmy wniosek określający wysokość nagrody świątecznej, podkreślając jednocześnie, że umieszczenie w układzie zbiorowym zapisu przewidującego wypłatę nagrody z okazji Świąt Bożego Narodzenia miało w założeniach zapewniać pracownikom FAP i ich rodzinom godne spędzenie tych szczególnych świąt. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy obserwowany od wielu miesięcy stały cen podstawowych artykułów spożywczych, codziennego użytku, czynszów oraz usług komunalnych (wywóz śmieci, dostawa wody) w poważnym stopniu odbił się na rodzinnych budżetach pracowników, nie jednego z nich wpędzając w długi.

Wnioski wypłatę przed Bożym Narodzeniem nagrody świątecznej w wysokości 2.500 zł dla każdego pracownika nasz związek zgłosił także we wszystkich pozostałych spółkach grupy Fiat.