Negocjacje płacowe w Fiat Powertrain

2011-04-09

W dniu dzisiejszym tj. 09.04.2011r. odbyło się spotkanie z Dyrekcją Fiat Powertrain Polska, która była jednocześnie Dyrekcją Fiat Powertrain Technologies Poland. Była to dokładnie powtórka żałosnego spektaklu z Fiat Auto Poland.

Tym razem  Cztery Związki Zawodowe podpisały nie satysfakcjonujące pracowników porozumienie płacowe, tj.:

• - od 01.04.2011 r. podwyżka MPG 150zł dla każdego równo oraz
    - premia miesięczna z 10% na 13%,
    - jednorazowa wypłata 300zł,
    - premia efektywnościowa podniesiona do 1200zł ., która od 01.01.2012 r. ma być włączona do indywidualnego wynagrodzenia pracownika,
    - dopłata 5 zł do każdej godziny przepracowanej w sobotę zbiorową czyli 40 zł za dniówkę (w FAP 50 zł oraz 1 dzień wolny- płatny za 4 w ciągłości przepracowane soboty).

NSZZ Solidarność po konsultacjach z załogą w czasie przerwy w negocjacjach nie podpisał porozumienia, gdyż wszyscy pracownicy, z którymi rozmawialiśmy zdecydowanie nie zgadzali się na takie propozycje. Zgodnie więc z wolą załogi nie mogliśmy tego porozumienia podpisać. Pozostałe organizacje związkowe najwidoczniej uznały inaczej i podpisały porozumienie.

Ocenę powyższej sytuacji pozostawiamy pracownikom a szczególnie tym, którzy biernie się przyglądają nie należąc do związku zawodowego, który reprezentowałby ich postulaty.