Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

2018-09-05

Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

Międzyzakładowa Solidarność FCA Poland zaprasza w niedzielę 16 września 2018 na XXXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę, której tegorocznym hasłem przewodnim jest „My chcemy Boga!”. Wśród licznie przybyłych pątników zgromadzonych tego dnia pod jasnogórskim szczytem jak zawsze nie powinno zabraknąć związkowców z naszych fiatowskich spółek, którym – na wałach klasztoru – tradycyjnie towarzyszyć będzie poczet sztandarowy.

Głównym punktem XXXIV Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę będzie uroczysta suma na szczycie, która rozpocznie się w niedzielę 16 września 2018 o godz. 11.00 Przewodzić jej będzie ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, natomiast homilię wygłosi ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczeciński. Organizatorem tegorocznej pielgrzymki ludzi pracy jest bowiem Zarząd Regionu Pomorza Zachodniego NSZZ Solidarność. Wcześniej (godz. 9.15) odbędzie się modlitwa różańcowa, po której o godz. 10.00 wykład poświęcony stuleciu odzyskania przez Polskę Niepodległości wygłosi prof. Włodzimierz Suleja z IPN we Wrocławiu.

Pracownicze pielgrzymki na Jasną Górę zapoczątkował błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – kapelan i od dwóch lat patron NSZZ Solidarność (więcej czytaj tutaj) – organizując ją we wrześniu 1983 dla robotników Huty Warszawa. Rok później do Częstochowy pielgrzymowali już pracownicy z różnych części Polski. Idea błogosławionego ks. Jerzego przerodziła się w coroczną ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy, odbywającą się zawsze w trzecią niedzielę września.

Międzyzakładowa Solidarność FCA Poland organizuje wyjazd pielgrzymów oraz związkowego pocztu sztandarowego na niedzielne uroczystości. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w związkowych siedzibach NSZZ Solidarność w Bielsku-Białej (033/813-22-53) i Tychach (tel. 032/217-96-98) do środy 12 września 2018. Wyjazd autokarów z pielgrzymami w niedzielę 16 września 2018 z Bielska-Białej o godz. 6.30 (zatoka MZK przy ul. Traugutta), natomiast z Tychów o godz. 7.10 (zatoka obok Hotelu Tychy). Powrót w późnych godzinach popołudniowych. Koszt wyjazdu wynosi 10 zł od osoby, zaś liczba miejsc – ze względu na pojemność autobusów – jest ograniczona.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę można uzyskać w związkowych siedzibach w Bielsku-Białej oraz Tychach.