Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

2019-08-26

Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

Międzyzakładowa Solidarność FCA Poland zaprasza w niedzielę 15 września 2019 na XXXVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę, odbywającej się w tym roku pod hasłem „Matko, która nas znasz, z dziećmi swoimi bądź”. Wśród tysięcy pątników licznie zgromadzonych się tego dnia pod jasnogórskim szczytem nie może zabraknąć związkowców z naszych fiatowskich spółek, którym – na wałach klasztoru – tradycyjnie towarzyszyć będzie poczet sztandarowy.

Głównym punktem XXXVII Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę będzie uroczysta suma na szczycie, która rozpocznie się w niedzielę 15 września 2018 o godz. 11.00. Organizatorem tegorocznej pielgrzymki ludzi pracy jest Region Podkarpacki NSZZ Solidarność.

Pracownicze pielgrzymki na Jasną Górę zapoczątkował błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – kapelan, męczennik, a od trzech lat patron NSZZ Solidarność (więcej czytaj tutaj) – organizując ją we wrześniu 1983 dla robotników Huty Warszawa. Rok później do Częstochowy pielgrzymowali już pracownicy z różnych części Polski. Idea błogosławionego ks. Jerzego przerodziła się w coroczną ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy, odbywającą się zawsze w trzecią niedzielę września.

Międzyzakładowa Solidarność FCA Poland organizuje wyjazd pielgrzymów oraz związkowego pocztu sztandarowego na niedzielne uroczystości. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w związkowych siedzibach NSZZ Solidarność w Bielsku-Białej (033/813-22-53) i Tychach (tel. 032/217-96-98) do środy 11 września 2019. Wyjazd autokarów z pielgrzymami w niedzielę 15 września 2019 z Bielska-Białej o godz. 7.00 (zatoka MZK przy ul. Traugutta), natomiast z Tychów o godz. 7.40 (zatoka obok Hotelu Tychy). Powrót w późnych godzinach popołudniowych. Koszt wyjazdu wynosi 10 zł od osoby, zaś liczba miejsc – ze względu na pojemność autobusów – jest ograniczona.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę można uzyskać w związkowych siedzibach w Bielsku-Białej oraz Tychach.