Przeprowadzka tyskiej siedziby Solidarności FAP

2011-08-22

Na drugą stronę korytarza i nieco bliżej schodów przeniesiona została od połowy sierpnia związkowa siedziba NSZZ Solidarność w Tychach. Cały czas jesteśmy jednak w budynku Nr 7 w pobliżu szatni. Każdy pracownik mający problem lub sprawę do załatwienia w siedzibie Solidarności FAP jest zawsze mile widziany.

Przeprowadzka do nowego pomieszczenia odbyła się na wniosek dyrekcji, która tym samym zrealizowała posiadany wyrok eksmisyjny sprzed kilku lat. Jednocześnie jednak uwzględniony został postulat Solidarności, by nowa siedziba była w tym samym co wcześniej budynku. Problem – w który zaangażowany został sąd – nie wynikał bowiem z nadzwyczajnego przywiązania do dotychczasowego lokalu (zresztą mało ustawnego), lecz faktu, że związkowa siedziba powinna być blisko ludzi. To nie musi być eleganckie, ani tym bardziej klimatyzowane biuro – jakie wybrała część organizacji związkowych – pod bokiem dyrekcji. Natomiast bezwzględnie ważne jest, aby pracownicy do siedziby Solidarności mieli na tyle blisko, by mogli w swoich sprawach zajrzeć tam zarówno podczas każdej przerwy, jak i po zakończonej dniówce, nie ryzykując spóźnienia na autobus. Związkowe siedziby NSZZ Solidarność są bowiem dla pracowników, których wygoda i problemy są dla nas najważniejsze.