Związkowa kolumna w Gazecie Beskidzkiej

2018-03-29

W marcowym numerze bezpłatnego miesięcznika „Gazeta Beskidzka” znajduje się najnowsze wydanie „Solidarności Podbeskidzia”, zaś w nim m.in. informacje o szykowanych zmianach w Kodeksie pracy, artykuł poświęcony korzyściom z przynależności do NSZZ Solidarność oraz świąteczne rozważania naszego kapelana, ks. Zbigniewa Powady. Cały aktualny numer „Solidarności Podbeskidzia” można przeczytać tutaj.

Pierwszy związkowy biuletyn „Solidarność Podbeskidzie” ukazał się w grudniu 1980. Do wprowadzenia stanu wojennego wydano blisko 30 numerów tego pisma. Później „Solidarność Podbeskidzia” wydawana była w podziemiu, a za jej redagowanie, drukowanie i kolportaż PRl-owskie władze więziły, nakładały grzywny i zwalniały z pracy. W 1989 związkowe wydawnictwo po raz pierwszy ukazało się jako wkładka, wówczas  do tygodnika „Gazeta Prowincjonalna”. Później znowu ukazywało się jako samodzielny biuletyn, natomiast pod koniec lat dziewięćdziesiątych – na blisko dwie dekady – „Solidarność Podbeskidzie” była wkładką do regionalnego tygodnika „Kronika Beskidzka”. Obecnie przybrała format samodzielnej związkowej kolumny w „Gazecie Beskidzkiej”, mającej przybliżać zadania i bieżącą działalność naszego regionu NSZZ Solidarność.

Aktualne, marcowe wydanie „Solidarności Podbeskidzia” czytaj tutaj.

(rd)