Wiec protestacyjny 31 marca 2011 r.

2011-03-25

Wiec protestacyjny 31 marca 2011 r.

Wobec braku postępu w negocjacjach z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A. oraz utrudnianiu dalszych naszych działań prowadzonych zgodnie z Ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (czytaj ustawę), NSZZ Solidarność FAP organizuje w czwartek 31 marca 2011 r. o godz. 14:00 przed bramą FAP w Tychach kolejny

WIEC PROTESTACYJNY

Fiat Auto Poland S.A. oraz Spółek Grupy Fiata

Upór dyrekcji, która na kolejnych spotkaniach pozostaje głucha na związkowe argumenty i ignoruje pracowników FAP, oczekujących podwyżki wynagrodzeń do sprawiedliwego poziomu sprawił, że trzeba kolejny raz pokazać naszą determinację i jedność w walce wyższe wynagrodzenia. Szczególnie, że proponowane przez dyrekcję 150 zł średniej podwyżki, czyli w przypadku pracowników produkcyjnych na najniższych stawkach o stówkę i to z premią, nie tylko nie odpowiada ich wkładowi pracy, ale również nie rekompensuje galopującego wzrostu cen. Podwyżka musi być znacznie wyższa i równa dla wszystkich. Domagać się tego będziemy podczas protestu przed bramami FAP w Tychach w czwartek, 31 marca, godz. 14:00.
Nie może na nim zabraknąć nikogo, zarówno z FAP, jak i pozostałych polskich spółek Fiata. Tu chodzi o nasze pieniądze, sprawiedliwe wynagrodzenia oraz poszanowanie prawa i godności pracowników Fiata. Pamiętaj-stojąc z boku nie tylko popierasz dyrekcję, ale dodatkowo płacisz za to z własnej kieszeni. Wiedz, że najlepszą i najbardziej skuteczną oraz najbezpieczniejszą formą demonstracji siły jest masowe wstępowanie w szeregi związku. NSZZ Solidarność chce być silnym i prężnym związkiem, ale to zależy tylko od Was.